Ознака: zrkvardar

ЖРК Куманово го дочекува ЖРК Вардар

На 7.11.2019 ЖРК Куманово ќе го угости ЖРК Вардар во обид да остане непоразен на стартот на домашното првенство во рамките од осмото коло од женската Суперлига.

Натпреварот ќе се одигра во салата на СОУ Перо Наков со почеток од 20:00 часот.

error0
Tweet 20
fb-share-icon20
Споделете