Категорија: Uncategorized

Куманово на врвот на женскиот ракомет во Македонија!

Почитувани фанови,

Огромна чест и задоволство ни е да ви соопштиме за нашите постигнати резултати во оваа натпреварувачка 2019/20.

Женскиот ракометен клуб Куманово е есенски шампион во:

》Сеинорска лига

》Младинска лига

》Кадетска лига

Браво за: девојките, тренерите, стручниот штаб, раководството, спонзорите, родителите, фановитe.. за сите оние кои се секогаш со нас.

Патот до успехот е долг и напорен, 
трудот кој се вложуваа со години наназад, фокусот, доброто работење, менаџирање со клубот и ракометарките вродуваат со плод.

Голема благодарност до сите кои учествуваат во проектот:
Женски ракометен клуб Куманово. ⚪🔵

Особено голема благодарност до нашата верна публика за поддршката која ни ја даваат.

error0
Tweet 20
fb-share-icon20
Споделете

Младинките со нова голема победа со која се есенски шампиони!

Младинките на Куманово шампионски од коло во коло во младинската женска лига редат само победи и демонстрираат огромен квалитет и моќ!

Денеска, 07.12.2019 од 11:00 часот во Автокоманда, Скопје беше совладана екипата на Металург.

Судии на натпреварот:

Виктор Андонов и Стојанчо Јовановски и двајцата од Скопје.

Контролор: Маријан Огњановски од Скопје.

ЖРК Металург – ЖРК Куманово 36:41 (17:20)

Стрелци за Куманово:

  • Мила Трајковиќ 10 гола
  • Јована Кипријановска 8 гола
  • Сара Цветановска 8 гола
  • Ангела Јанкуловска 6 гола
  • Тамара Ивановска 5 гола
  • Наталија Пецанова 4 гола

Исклучувања: 7

Браво девојки!

#ЖенскиРакометенКлубКуманово 🔵⚪

error0
Tweet 20
fb-share-icon20
Споделете