Нова победа на нашите кадетки.

Денеска од 18:30 часот во салата на ОУ “Х. Т Карпош, Куманово, нашата кадетска екипа предводена од Антевски Димитар и Мирољуб Пауновиќ во рамките на четвртото коло од кадетската лига (група 2) во Куманово ја пречека екипата на ЖРК Гевгелија.
Пред околу 200 гледачи, ЖРК Куманово славеше над Гевгелија со резултат 32:25.

ЖРК Куманово (кадетки) : ЖРК Гевгелија (кадетки) 32:25 (17:13)

Стрелци за Куманово:
Ива Николовска 9гола, Цветановска Сара 8гола, Димитровска Ана Марија 7гола, Мартина Тоневска 3гола, Ива Димитровска 3гола, Матеја Јовановска 2гола.
Исклучувања: 2 (во 29 и 46минута)
Судија А: Наум Александровски , Судија Б: Aлександар Стојковиќ, Контролор: Aлександар Атанасовски сите од Куманово.

error0
Tweet 20
fb-share-icon20
Споделете

Start a Conversation

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *