Младинките со нова голема победа со која се есенски шампиони!

Младинките на Куманово шампионски од коло во коло во младинската женска лига редат само победи и демонстрираат огромен квалитет и моќ!

Денеска, 07.12.2019 од 11:00 часот во Автокоманда, Скопје беше совладана екипата на Металург.

Судии на натпреварот:

Виктор Андонов и Стојанчо Јовановски и двајцата од Скопје.

Контролор: Маријан Огњановски од Скопје.

ЖРК Металург – ЖРК Куманово 36:41 (17:20)

Стрелци за Куманово:

  • Мила Трајковиќ 10 гола
  • Јована Кипријановска 8 гола
  • Сара Цветановска 8 гола
  • Ангела Јанкуловска 6 гола
  • Тамара Ивановска 5 гола
  • Наталија Пецанова 4 гола

Исклучувања: 7

Браво девојки!

#ЖенскиРакометенКлубКуманово 🔵⚪

error0
Tweet 20
fb-share-icon20
Споделете

Start a Conversation

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *