Куманово на врвот на женскиот ракомет во Македонија!

Почитувани фанови,

Огромна чест и задоволство ни е да ви соопштиме за нашите постигнати резултати во оваа натпреварувачка 2019/20.

Женскиот ракометен клуб Куманово е есенски шампион во:

》Сеинорска лига

》Младинска лига

》Кадетска лига

Браво за: девојките, тренерите, стручниот штаб, раководството, спонзорите, родителите, фановитe.. за сите оние кои се секогаш со нас.

Патот до успехот е долг и напорен, 
трудот кој се вложуваа со години наназад, фокусот, доброто работење, менаџирање со клубот и ракометарките вродуваат со плод.

Голема благодарност до сите кои учествуваат во проектот:
Женски ракометен клуб Куманово. ⚪🔵

Особено голема благодарност до нашата верна публика за поддршката која ни ја даваат.

error0
Tweet 20
fb-share-icon20
Споделете

Start a Conversation

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *