Куманово и Металург на мегдан, само една екипа ќе остане непоразена после 10. коло.

Време е за дерби натпревар. Денеска во Куманово се сретнуваат двата фаворити за титула и едниствените две екипи со максимален учинок после 9 одиграни кола со 9 победи.

Овие две екипи секогаш приредуваат интересен и динамичен натпревар, со многу убави акции, одбрани и голови, нели сепак ова е врвот на нашата женска ракометна лига.

Ние очекуваме тежок натпревар, ја респектираме екипата на Металург, но исто така свесни сме за нашите квалитети па затоа одиме на победа, секако со помош на нашата публика, која ја очекуваме во голем број.

error0
Tweet 20
fb-share-icon20
Споделете

Start a Conversation

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *