Куманово го совлада Вардар

Во брз и динамичен натпревар во полната салата на СОУ “Перо Наков” нашата екипа издвојуваше важна победа.

Одличната игра на двете екипи и натпревaрувачката атмосфера создадена од домашната и гостинската публика, придонесе неизвесен тек на второто полувреме во кое нашите ракометарки излегоа како победници.
Им честитаме на ракометарките на Вардар за одличната игра, и на нивните фанови за фер и коректната поддршка.

И секако голема благодарност на сите наши фанови за секогаш добрата и безрезервната поддршка која ја даваат на нашиот клуб, заедно можеме повеќе.

 

error0
Tweet 20
fb-share-icon20
Споделете

Start a Conversation

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *