ЖРК Куманово го дочекува ЖРК Вардар

На 7.11.2019 ЖРК Куманово ќе го угости ЖРК Вардар во обид да остане непоразен на стартот на домашното првенство во рамките од осмото коло од женската Суперлига.

Натпреварот ќе се одигра во салата на СОУ Перо Наков со почеток од 20:00 часот.

error0

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *